Доматите почнаа да завршуваат на буниште, додека во Скопје се 50 денари


Родот на земјоделците наместо на пазар завршува на буниште. Ова с ефотографии објавени на ФБ, но без поконкретни податоци каде се снимени. Во меѓувреме, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во период на светска криза и пандемија продолжуваат развојните инвестиции во земјоделството, истакна на прес конференција, Гоце Георгиевски, Претседател на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Соопштение на СДСМ „Како одговорна, водечка партија, остануваме целосно посветени на навремена, директна помош и поддршка за земјоделството како клучна ...
| | веќе видена | слични

Ова е рекордна исплата, каква што не е забележана откако постојат програмите за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

„Од почетокот на оваа година исплатени се речиси 4,4 милијарди денари или над 71,5 милиони евра финансиска поддршка на земјоделците. Преку програмата за ...
| | веќе видена | слични

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија. Не само што доцнат субвенциите за оваа година, не се ...
| | веќе видена | слични

Ако СДСМ остане глув на барањата на земјоделците ВМРО-ДПМНЕ по доаѓање на власт ќе ги исплати сите субвенции, ќе ја укине зелената такса и ќе ги ревидира ...
| | веќе видена | слични

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 903 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доматите почнаа да завршуваат на буниште, додека во Скопје се 50 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: