Димитриеска-Кочоска: Бесими и Заев ја уништија економијата, па сега се фалат дека нешто до пола сработиле

Бесими и Заев ја уништија економијата и сега се фалат дека нешто до пола сработиле. Срамота!, коментира на својата Фејсбук страница Гордана ...
| | веќе видена | слични

Во последната година 60 илјади лица останаа без работа од кои најголем дел беа лицата кои земаа најниски плати. Според пресметките на СДСМ доколку сите лица од ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Даниела Колева СДСМ продолжуваат со веселите математики за да прикажат дека економската катастрофа е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ продолжува со лаги и манипулации кон народот. Туркаат кризен данок за сите горива од 4 денари, а времено намалуваат акциза само за дизел од 2 денари. Ова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ сака да воведе кризен данок од над 4 денари по литар гориво, а манипулира дека укинале 2 денари акциза за дизелот. СДСМ сака сите горива да ги покачи за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадинов и СДСМ и десет прес конференции да одржат не можат да ја сокријат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Попов изгледа заборавил дека ветувањата “За живот“ им беа од кампањата пред четири години, не ни чудно што СДСМ лиферува повторно со истите лаги, затоа што ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шилегов вети и не реализира почист воздух и повеќе зеленило, но затоа плаќа дупло поскапо за набавки на ствари и услуги со градски пари. Шилегов вети дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Шилегов не умее да води гранапче, а не пак главен град на државата, СДСМ ги потценува скопјани, се истакнува во денешното соопштение од опозициската ...
| | веќе видена | слични

Нема ниту еден минстер во светот што се фали дека половично реализирал проекти, но и тоа очигледно мора да го правиш кога премиер ти е Зоран Заев, а и ти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 570 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 217 | | | веќе видена

Состојбата со КОВИД-19 во државата е стабилна. Надлежните сметаат дека постојните ковид мерки треба да останат, иако 99 отсто од нив се укинати. Во моментов ...
сите 324 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитриеска-Кочоска: Бесими и Заев ја уништија економијата, па сега се фалат дека нешто до пола сработиле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: