Бесими: Од средината на 2022 ќе имаме подобри економски резултати

3 копии

Подготовка на Стратегијата за развој на финансиските пазари со посебен осврт на пазарот на капитал, нови закони во областа на банкарството, осигурувањето, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска, во Министерството за финансии се одржа седница на Советот за развој на пазарот на капитал, на која министерот за финансии, Фатмир Бесими, најави дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија одговори на критиките дека Климатскиот план предложен денеска највеќе ќе ги погоди најранливите и најсиромашните категории граѓани, јави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во организација на „Македонија 2025“ вчера се одржаа консултации во врска со т.н. Финален патоказ за мерки и реформи за намалување на бирократскиот товар, кој ...
| | веќе видена | слични

За заздравување на економијата Европската Комисија со препораки до Владата - поддршката за домаќинствата и компаниите кои беа најмногу погодени од ковид ...
| | веќе видена | слични

Континуиран одговор со фискални, економски и социјални политики со цел ублажување на последиците од пандемијата и поттикнување на закрепнувањето на среден рок ...
| | веќе видена | слични

Владата преку разни економски мерки во текот на 2021 година ќе ја продолжи таргетираната поддршка за стопанството и за ранливите категории на граѓани, најави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 773 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими: Од средината на 2022 ќе имаме подобри економски резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: