Лажење, крадење и спиење на таван


2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ за акцизата СДСМ продолжува со лаги и манипулации кон народот. Туркаат кризен данок за сите горива од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ сака да воведе кризен данок од над 4 денари по литар гориво, а манипулира дека укинале 2 денари акциза за дизелот. СДСМ сака сите горива да ги покачи за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Со месеци институциите Општина Центар, Град Скопје и министерството за транспорт и врски молчат и не реагираат во однос на висококатниците кои треба да никнат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадинов и СДСМ и десет прес конференции да одржат не можат да ја сокријат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Благој Бочварски „Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски сеуште го спие својот четири годишниот сон. ...
| | веќе видена | слични

Градоначалниците на СДСМ во Дојран и Василево треба да се в затвор, а не кандидати пак за истата функција, а Смилевски од Бутел да конкурира за Пинокио, се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Градоначалниците на СДСМ од Дојран и Василево треба да се во затвор, а не кандидати, а Смилевски од Бутел да конкурира за Пинокио. Анго Ангов градоначалник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ во општина Бутел го кандидираа најлошиот нивни избор. Велимир Смилевски е човекот кој четири години буквално ги преспа како градоначалник во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предвремени парламентарни избори се единствен излез од кризите кои ги живее Македонија. Колку и да се инаети Ковачевски на крај ќе мора да седне на маса со ...
сите 526 | | | веќе видена

Руската државна телевизија соопшти дека Москва би можела да распореди тактичко нуклеарно оружје на нејзините европски граници доколку Финска и Шведска дозволат ...
сите 547 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 148 | | | веќе видена

Минатата недела, Северна Кореја информираше за првото избивање на „експлозивна” епидемија, откако над две години тврдеше дека во земјата нема заразени. ...
сите 155 | | | веќе видена

Вчера околу 5:00 часот во штипската полиција било пријавено дека на улица Борис Кидрич, мопед со штипски регистарски таблички, управуван од малолетник, излетал ...
сите 295 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 96 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 45 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери, координатори на пратеничките групи, генералната секретарка на Собранието Цветанка Иванова, собраниски службеници, ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лажење, крадење и спиење на таван

Од:
До кого (е-маил):
Порака: