Маричиќ од Ресен: Пред 4 години бевме изолирана држава која мисли дека сите ѝ се непријатели, а денес сме членка на НАТО


„Политиките што ги води СДСМ носат успеси и радост. Пред 4 години бевме изолирана држава која се плаши од соседите и мисли дека сите ѝ се непријатели, држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вечерва, заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска учествуваше на граѓанска трибина организирана од Форумот на жени на СДСМ Куманово, на тема ...
| | веќе видена | слични

Откако СДСМ е на власт се забележува сериозен ангажман и резултати на полето на родовата еднаквост. Не можеме да имаме еднаквост во општеството ако немаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На средина од вториот месец откако нашиот младински караван „Млади, локално, заедно“ тргна низ државата, денес го посетивме ЛК СДММ Неготино, каде гостуваа и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ, како водечка партија во државата, постојано е со граѓаните, заедно креира храбри мерки и политики што водат кон напредок. Започнува нова фаза на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започнува нова фаза на интензивни теренски активности, СДСМ оди од врата на врата, пред домовите на нашите сограѓани.Тимови во секоја општинска организација, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, во рамките на „Најдоброто за нашата општина“ организациониот секретар на СДСМ Мартин Попов, беше во посета на општина Богданци каде присуствуваше на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 388 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 258 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 290 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ од Ресен: Пред 4 години бевме изолирана држава која мисли дека сите ѝ се непријатели, а денес сме членка на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: