Тутунопроизводителите да се придржуваат до договорените количини тутун за да не се појават вишоци

Тутунопроизводителите да се придржуваат до договорените количини тутун за да не се појават вишоци, апелираат од стопанската комора. Велат дека минатата година ...
| | веќе видена | слични

Отпуштања нема да има, ама ќе забави темпото на нови вработувања во фабриките од автомобилскиот сектор во земјава. Инвеститорите нема да го намалуваат бројот ...
| | веќе видена | слични

Ако продолжи сушата, годинава ќе имаме квалитетен тутун, но ако има дождови, тогаш реколтата ќе биде слаба. За оваа сезона се засадени 11.784 хектари, од кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на Демократската Унија за Интеграција, Бујар Османи на денешната прес-конференција ја искажа проценката на ДУИ за изборната кампања, за текот на ...
сите 518 | | | веќе видена

Европската комисија со овогодинешниот Извештај, но и со нејзината стратешка комуникација во однос на пакетот за проширување испраќа силен и јасен сигнал дека ...
сите 216 | | | веќе видена

За да гласачките ливчиња стигнат од печатницата до Општинските изборни комисии (ОИК), а од таму до Државната изборна комисија (ДИК) биле потрошени 65.000 евра, ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 150 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешниот митинг во општина Центар пред присутните граѓани рече дека сака да создаде нов заеднички ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тутунопроизводителите да се придржуваат до договорените количини тутун за да не се појават вишоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: