Предупредувачки протест на земјоделците во Прилеп


Во атарот на село Виничани, Општина Градско, Нуредин Делиќ и неговото семејство имаат насадено 7 декари куртовска капија, 10 декари со дињи од сортата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И во период на светска криза и пандемија продолжуваат развојните инвестиции во земјоделството, истакна на прес конференција, Гоце Георгиевски, Претседател на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Соопштение на СДСМ „Како одговорна, водечка партија, остануваме целосно посветени на навремена, директна помош и поддршка за земјоделството како клучна ...
| | веќе видена | слични

Ова е рекордна исплата, каква што не е забележана откако постојат програмите за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии

„Од почетокот на оваа година исплатени се речиси 4,4 милијарди денари или над 71,5 милиони евра финансиска поддршка на земјоделците. Преку програмата за ...
| | веќе видена | слични

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија, се вели во денешната реакција од ВМРО-ДПМНЕ во врска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Субвенциите не се исплатени, откуп нема, а скапата нафта ги дотепа земјоделците, Хоџа и Владата потфрлија. Не само што доцнат субвенциите за оваа година, не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предупредувачки протест на земјоделците во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: