Филипче: Вакцинацијата на младите од 12 до 16 години ќе почне од петок со закажување термини


Од денеска почна масовната имунизација на населението без претходно закажан термин. Граѓаните првата доза вакцина можат да ја примат во болниците или во ...
| | веќе видена | слични

Први кон процесот на имунизација пристапија младите на 16 и 17 год.возраст, а според планот, возрасната граница постепено ќе се спушта во текот на наредните ...
| | веќе видена | слични

Поликлиниките“ Јане Сандански“, “Букурешт” и “Чаир“ вчера точно во 8 ги отворија вратите на вакциналните пунктови за децата од 12 до 17 годишна возраст кои ...
| | веќе видена | слични

Не може во осум наутро да има многу лица за ковид вакцинација, во 16 часот да нема никој, а пунктот работи 12 часа, велат од Здравствениот дом во Битола и ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесет годишниот Кристијан сака што поскоро да се врати во училиште и слободно да излегува со другарите па затоа веднаш се пријавил за вакцина. Тој е ...
| | веќе видена | слични

Лекарите од вакциналниот пункт во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје се задоволни од одзивот за вакцинација на децата. На првиот ден на вакцинација дошле ...
| | веќе видена | слични

Во Општина Кичево од минатиот понеделник откако започна теренската вакцинација на населението во сите општини во земјава, до денеска се вакцинирани над 800 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Вакцинацијата на младите од 12 до 16 години ќе почне од петок со закажување термини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: