Земјоделците на предупредувачки протест

Родот на земјоделците наместо на пазар завршува на буниште. Ова с ефотографии објавени на ФБ, но без поконкретни податоци каде се снимени. Во меѓувреме, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако продолжи сушата, годинава ќе имаме квалитетен тутун, но ако има дождови, тогаш реколтата ќе биде слаба. За оваа сезона се засадени 11.784 хектари, од кои ...
| | веќе видена | слични

Тутунопроизводителите да се придржуваат до договорените количини тутун за да не се појават вишоци, апелираат од стопанската комора. Велат дека минатата година ...
| | веќе видена | слични

Да се произведува колку што бара пазарот и да биде квалитетно - производителите и откупувачите на тутун да го почитуваат Законот за тутун, порачува Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора препорачува производителите и откупувачите да го почитуваат Законот за тутун и тутунски производи за да се обезбеди оптимален квантитет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците на предупредувачки протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: