Земјоделците на предупредувачки протест

Родот на земјоделците наместо на пазар завршува на буниште. Ова с ефотографии објавени на ФБ, но без поконкретни податоци каде се снимени. Во меѓувреме, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако продолжи сушата, годинава ќе имаме квалитетен тутун, но ако има дождови, тогаш реколтата ќе биде слаба. За оваа сезона се засадени 11.784 хектари, од кои ...
| | веќе видена | слични

Тутунопроизводителите да се придржуваат до договорените количини тутун за да не се појават вишоци, апелираат од стопанската комора. Велат дека минатата година ...
| | веќе видена | слични

Да се произведува колку што бара пазарот и да биде квалитетно - производителите и откупувачите на тутун да го почитуваат Законот за тутун, порачува Стопанската ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора препорачува производителите и откупувачите да го почитуваат Законот за тутун и тутунски производи за да се обезбеди оптимален квантитет и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 109 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 334 | | | веќе видена

Оставката на Ванчо Ѓорѓиев од функцијата член на македонскиот дел од македонско-бугарската комисијата за историски прашања е скандал сам по себе. Комисијата е ...
сите 196 | | | веќе видена

Владина делегација составена од Роберт Алаѓозовски, национален координатор за интеркултурализам, едно општество, развој на културата и меѓуресорска соработка и ...
сите 138 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 211 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 184 | | | веќе видена

Во вечерашното обраќање во Охрид, кандидатот за градоначалник за општина Охрид, Кирил Пецаков, истакна дека ќе работи за охриѓани, за нова иднина и подобар ...
сите 502 | | | веќе видена

Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците на предупредувачки протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: