„Фајзер“ вели дека ќе е потребна трета вакцина за поголема имунизација

„Фајзер“ и „БиоНтек“ изјавија дека според досегашните податоци потребна е трета ревакцинација со нивната вакцина против КОВИД-19 за да се постигне поголема ...
| | веќе видена | слични

Британскиот научен советник Партик Валанс изјавил денеска дека 60 отсто од луѓето примени во болница со Ковид 19 имале приеи две дози вакцини. „Ако зборуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Англија започна да се подготвува за укинување на мерките, пораките на министрите се променија. Се чини дека достигнавме пресвртна точка во пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Вирусологот и микробиологот д-р Миланко Шеклер изјави дека вакцината требало да се наплаќа и тогаш сите ќе се „тркаат“ да ја добијат бесплатно. Со ова, тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И вакцинираните против ковид-19 се заразуваат, ама полесно поминуваат, вели д-р Лиса Адамс, деканка на Универзитетот Дармут. Таа вели дека вакцините се многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Српскиот вирусолог и микробиолог д-р Миланко Шеклер смета дека вакцината против корона вирусот би требало да се плаќа, затоа што тогаш, како што изјави, сите ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против ковид-19 дејствува, но постојат ретки случаи кога и вакцинирани лица се заразиле. Карли Каме, иако ги добила двете дози на вакцината „Џонсон и ...
| | веќе видена | слични

Се погласно се размислува во Србија невакцинираните кои одбиваат да се вакцинираат самите да си го плаќаат лекувањето од ковид 19. Ваквата можност ја најави ...
| | веќе видена | слични

Постојат можност невакцинираните лица во Србија сами да плаќаат за лечење на ковид 19. Оваа можност за првпат ја соопшти претседателот Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поголеми се навестувањата дека би можело да се случи во Србија невакцинираните луѓе сами да си го плаќаат третманот при болест од Ковид-19. Ваквата можност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 315 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Во 1918, болшевиците едноставно престанаа да го враќаат надворешниот долг на царска Русија – дали Русија повторно ќе банкротира 1 век подоцна. Единствена ...
сите 26 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Северна Кореја соопшти дека во изминатите 24 часа биле пријавени над 186.090 случаи на симптоми на треска и дека уште едно лице починало како последица на веќе ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“ вели дека ќе е потребна трета вакцина за поголема имунизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: