„Фајзер“ вели дека ќе е потребна трета вакцина за поголема имунизација

„Фајзер“ и „БиоНтек“ изјавија дека според досегашните податоци потребна е трета ревакцинација со нивната вакцина против КОВИД-19 за да се постигне поголема ...
| | веќе видена | слични

Британскиот научен советник Партик Валанс изјавил денеска дека 60 отсто од луѓето примени во болница со Ковид 19 имале приеи две дози вакцини. „Ако зборуваме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Англија започна да се подготвува за укинување на мерките, пораките на министрите се променија. Се чини дека достигнавме пресвртна точка во пандемијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вирусологот и микробиологот д-р Миланко Шеклер изјави дека вакцината требало да се наплаќа и тогаш сите ќе се „тркаат“ да ја добијат бесплатно. Со ова, тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И вакцинираните против ковид-19 се заразуваат, ама полесно поминуваат, вели д-р Лиса Адамс, деканка на Универзитетот Дармут. Таа вели дека вакцините се многу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот вирусолог и микробиолог д-р Миланко Шеклер смета дека вакцината против корона вирусот би требало да се плаќа, затоа што тогаш, како што изјави, сите ...
| | веќе видена | слични

Вакцината против ковид-19 дејствува, но постојат ретки случаи кога и вакцинирани лица се заразиле. Карли Каме, иако ги добила двете дози на вакцината „Џонсон и ...
| | веќе видена | слични

Се погласно се размислува во Србија невакцинираните кои одбиваат да се вакцинираат самите да си го плаќаат лекувањето од ковид 19. Ваквата можност ја најави ...
| | веќе видена | слични

Постојат можност невакцинираните лица во Србија сами да плаќаат за лечење на ковид 19. Оваа можност за првпат ја соопшти претседателот Александар Вучиќ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се поголеми се навестувањата дека би можело да се случи во Србија невакцинираните луѓе сами да си го плаќаат третманот при болест од Ковид-19. Ваквата можност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 365 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 264 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Фајзер“ вели дека ќе е потребна трета вакцина за поголема имунизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: