Време: Сончево претпладне, нестабилно од пладне со дожд и грмежи

7 копии

До крајот на денот и во текот на ноќта ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во Скопската Котлина исто ...
| | веќе видена | слични
15 копии
6 копии
18 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно од пладневните часови со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Делови од повеќе општини особено Карпош, Ѓорче Петров и Центар во овие моменти се погодени од пороен дожд проследен со силен ветер. Според прогнозите на УХМР ...
| | веќе видена | слични

Како што веќе најави УХМР денеска попладне Скопје и повеќе делови од земјава ќе бидат зафатени од невреме проследено со дожд, грмежи, силен ветер, а на некои ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Попладне и кон крајот на денот ќе има развој на нестабилна облачност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево претпладне, нестабилно од пладне со дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: