Русија забележува рекорден број жртви од коронавирус за еден ден


По четврти пат во рок од 10 дена, Русија регистрираше рекорден број жртви за еден ден. 752 лица починаа во текот на изминатиот ден, со што бројот на жртвите ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот на корона вирусот прави се поголеми проблеми во Шпанија. Земјата бележи значителен пораст на нови случаи на Ковид-19 кај млади невакцинирани лица, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шеснаесет пациенти со ковид-19 се хоспитализирани на територија на цела држава. Сегашната епидемиолошка состојба во земјата е стабилна, болниците се празни, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеснаесет пациенти со Ковид-19 се хоспитализирани на територија на цела држава. Од министерството за здравство соопштија дека во Македонија се регистрирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На територијата на целата држава во моментов се хоспитализирани 16 пациенти со Ковид-19, информираат од Министерството за здравство.Од таму додаваат и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Министерството за здравство информира дека 16 пациенти со ковид се хоспитализирани на територија на цела држава. Сегашната епидемиолошка состојба во земјата е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 484 | | | веќе видена

Украинската војска измината ноќ работеше на евакуација на преостанатите борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, каде тримесечното руско бомбардирање ...
сите 232 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 47 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во емисијата „Анализа 24“ на Телевизија 24 гостуваше потпретседателката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Димитриеска Кочоска. Таа изјави дека ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија забележува рекорден број жртви од коронавирус за еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: