Англичаните веќе слават, Италија тренира во кампот на Тотенхем


Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус, во играчката кариера имаше можност да се радува на европската и светската титула. Матеус беше дел од селекцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англија не успеа да испише нова страница во својата репрезентативна историја и за првпат да дојде до титулата на европските првенства. Англичаните стигнаа до ...
| | веќе видена | слични

Европското првенство на кое Италија беше крунисана во нов континентален владетел донесе многу возбудувања, многу интересни мечеви кои мораа да се решаваат по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендата на германскиот фудбал, Лотар Матеус, вели дека англиските фудбалери, но и навивачите, „си ја заслужија траумата“ по поразот од Италија во финалето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус изјави дека англиските навивачи ги „заслужуваат траумите„ по поразот од Италија во финалето на Европското ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена

Во текот на попладневните часови силно невреме зафати повеќе делови на Србија. Најпогодени беа Горњи Милановац, Љиг и Обреновац. Како што може да се види на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англичаните веќе слават, Италија тренира во кампот на Тотенхем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: