Абазовиќ: Однесувањето на Србија кон Црна Гора е неприфатливо

2 копии

Турскиот министер за култура и туризам Мехмет Нури Ерсој е во посета на Белград, кој со српскиот претседателот Александар Вучиќ разговарал за можностите за ...
| | веќе видена | слични

Драган Марковиќ Палма, лидерот на Единствена Србија и член на парламентот, им порача на граѓаните на Србија да не ја продаваат „голготата за поевтина кока-кола ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден му го честиташе на претседателот Мило Ѓукновиќ 13 јули, Денот на државноста на Црна Гора, но во честитките го помеша со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Поради уличен дефект на улицата „Благоја Стефковски бр 30“ денеска без вода ќе бидат дел од корисниците кои живеат на оваа улица, како и на улиците „Анри ...
сите 79 | | | веќе видена

Црногорскиот пилот капетан Ненад Дубљевиќ на македонски јазик „рапортираше“ за неговото учество во гасењето на пожарите, при врачувањето на благодарници и ...
сите 248 | | | веќе видена

Во текот на попладневните часови силно невреме зафати повеќе делови на Србија. Најпогодени беа Горњи Милановац, Љиг и Обреновац. Како што може да се види на ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Абазовиќ: Однесувањето на Србија кон Црна Гора е неприфатливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: