Брз раст на нови случаи во Тетово - Дали Делта сојот ја менува епидемиолошката слика?


Дали Делта сојот или Јужноафриканската мутација се причина за зголемениот број на новозаразени со коронавирус во Тетово? Според дневната Ковид статистика само ...
| | веќе видена | слични

Поради порастот на бројот на случаи на заразени со корона вирусот, Германија ја стави Грција на црвената листа. Германија ја идентификуваше цела Грција како ...
| | веќе видена | слични

Делта сојот на корона вирусот прави се поголеми проблеми во Шпанија. Земјата бележи значителен пораст на нови случаи на Ковид-19 кај млади невакцинирани лица, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Шеснаесет пациенти со ковид-19 се хоспитализирани на територија на цела држава. Сегашната епидемиолошка состојба во земјата е стабилна, болниците се празни, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеснаесет пациенти со Ковид-19 се хоспитализирани на територија на цела држава. Од министерството за здравство соопштија дека во Македонија се регистрирани ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На територијата на целата држава во моментов се хоспитализирани 16 пациенти со Ковид-19, информираат од Министерството за здравство.Од таму додаваат и дека ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за здравство информира дека 16 пациенти со ковид се хоспитализирани на територија на цела држава. Сегашната епидемиолошка состојба во земјата е ...
| | веќе видена | слични

Поради ширењето на делта варијантата низ Европа, според последните анализи на Европскиот центар за превенција и контрола на болести се очекува бројот на случаи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првпат во изминатите четири месеци бројот на новозаболени од Ковид-19 во Израел за еден ден се искачи над илјада луѓе, соопшти вчера израелското Министерство ...
| | веќе видена | слични

За еден ден регистрирани се 1.118 новозаразени лица, што е најголем дневен број од средината на март. Поради зголемување на бројот на новозаболени во Израел од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Атентатот на Доналд Трамп „засекогаш го промени“ поранешниот американски претседател и републикански кандидат за претстојните избори, изјави неговиот син ...
сите 338 | | | веќе видена

Кога Лара Трамп го зазеде централното место на републиканската национална конвенција во вторникот вечерта, тоа беше момент кој ја симболизира „смената на ...
сите 116 | | | веќе видена

На првата следна седница на Советот на Општина Битола, градоначалникот Тони Коњановски ќе поднесе иницијатива за доделување награда од страна на Советот на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брз раст на нови случаи во Тетово - Дали Делта сојот ја менува епидемиолошката слика?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: