Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мотор и автомобил

2 копии

Во велешката полиција синоќа околу 21 часoт бил пријавен насилен инцидент кој се случил во велешкото село Бузалково. Според пријавата, извесен Ј.Ј. заедно со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
4 копии

На 17.07.2021 во 15.45 часот на ул.„8“ во с.Долно Соње, скопско се случила сообраќајна незгода помеѓу две патнички возила „фолксваген голф“, и двете со скопски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На територија на државата, според утринските информации на Центарот за управување со кризи, активни се 12 пожари. Во изминатото деноноќие биле евидентирани ...
сите 888 | | | веќе видена

Група демократски конгресмени го повикаа американскиот претседател Џо Бајден да се откаже од својата кандидатура за реизбор, иако претседателот е категоричен ...
сите 368 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

Поради зголемена фреквенција на возила на граничниот премин „Богородица“ се чека повеќе од еден час додека пак на граничниот премин „Табановце“ се чека околу ...
сите 161 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 123 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко повреден малолетник во сообраќајна несреќа помеѓу мотор и автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: