Во Русија најголем број смртни случаи за еден ден од почетокот на пандемијата

Поради ширењето на делта варијантата низ Европа, според последните анализи на Европскиот центар за превенција и контрола на болести се очекува бројот на случаи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првпат во изминатите четири месеци бројот на новозаболени од Ковид-19 во Израел за еден ден се искачи над илјада луѓе, соопшти вчера израелското Министерство ...
| | веќе видена | слични

За еден ден регистрирани се 1.118 новозаразени лица, што е најголем дневен број од средината на март. Поради зголемување на бројот на новозаболени во Израел од ...
| | веќе видена | слични

Главниот здравствен советник во британската влада Крис Вити предупредил дека бројот на хоспитализирани пациенти заразени со ковид би можел да достигне “доста ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот на Израел, Нафтали Бенет изјави денеска на состанокот за епидемиолошката состојба со коронавирусот во таа земја дека заштитата обезбедена од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од понеделник, 19 јули, сите патници кои се целосно вакцинирани против ковид-19 кои доаѓаат во Англија и Велс од Франција, ќе мора да седат во карантин 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 588 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 271 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 435 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Русија најголем број смртни случаи за еден ден од почетокот на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: