Вакцинирани Роберт Кох и Пајо Паторот?

7 копии

Истражувањето во аргентинскиот државен совет за научни и технолошки прашања покажа дека 90 проценти од луѓето кои биле вакцинирани со „спутник В“ развиваат ...
| | веќе видена | слични

90 отсто од луѓето кои ја примиле руската вакцина Спутник V развиваат долгорочен имунитет, покажува истражувањето на аргентинскиот државен совет за научни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Околу 20.000 дози истекуваат до крајот на јули и се на „Астра Зенека“, изјави директорот на Бугарската државна агенција за лекови, Богдан Кирилов, за Нова ТВ. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија и водач на СНС, Александар Вучиќ, вечерва објави дека медицинската професија ќе донесе одлука сите што биле вакцинирани пред повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хрватската ракометна јавност е во шок по очајното издание на „коцкестите“ и убедливиот пораз од 26-32 на првиот дуел од главната фаза против Црна Гора. Овој ...
сите 669 | | | веќе видена

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 541 | | | веќе видена

Склучивме договор меѓу две земји-партнери, а не меѓу непријатели. Денеска страдаат Македонците. Бугарија е во ЕУ и НАТО. Тие страдаат од сопствената глупост, ...
сите 582 | | | веќе видена

На 22 годишниот Ј.Ѓ., кој вчера ја предизвика тешката сообраќајка кај Сити мол, во која загина млада 24 годишна девојка. Викторија.Н., а нејзиниот пријател е ...
сите 61 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш предупреди дека ситуацијата во светот денеска е значително полоша отколку пред пет години, ...
сите 369 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани Роберт Кох и Пајо Паторот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: