Заев: За 4 години вративме 3,4 милијарди евра назад кај граѓаните


 Преземените мерки доведоа до тоа, во време на пандемија, да имаме раст на минималната и на просечната плата и да имаме пад на невработеноста. Минималната ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од СДСМ обезбедуваат стабилност и развој на домашната економија и за време на светска криза. ...
| | веќе видена | слични

Прес-конференција на Размена Дуровиќ Чекиќ, претседателка на Комисија за економија на СДСМ Економските политики и мерки, што ги реализира Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ има многу повеќе направено од ВМРО-ДПМНЕ за многу покус период, нагласи организацискиот секретар на СДСМ Мартин Попов на граѓанската трибина под мотото ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска заедно со градоначалникот на Општина Валандово, Перо Костадинов, денеска направија увид во ...
| | веќе видена | слични

„Решивме наместо да инвестираме во палми, во непродуктивни споменици кои блештат од корупција, да инвестираме во луѓето и нивните потреби. Покажавме дека може ...
| | веќе видена | слични

„Како градоначалник и човек, чест ми е и горд сум што тука се потпиша Преспанскиот договор, а преку него нашата држава стана активен учесник во градењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: За 4 години вративме 3,4 милијарди евра назад кај граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: