Англија против Италија во финалето на ЕУРО 2020

Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус, во играчката кариера имаше можност да се радува на европската и светската титула. Матеус беше дел од селекцијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Англија не успеа да испише нова страница во својата репрезентативна историја и за првпат да дојде до титулата на европските првенства. Англичаните стигнаа до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Легендата на германскиот фудбал, Лотар Матеус, вели дека англиските фудбалери, но и навивачите, „си ја заслужија траумата“ по поразот од Италија во финалето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендарниот германски фудбалер Лотар Матеус изјави дека англиските навивачи ги „заслужуваат траумите„ по поразот од Италија во финалето на Европското ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Италија стигна до вториот пехар на Европското првенство, успех до кој дојде откако во неделното финале на „Вембли“ ја добија Англија по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Англија иако играше во свој храм на „Вембли“ не успеа да испише историја и да дојде до првата титула на Европските првенства. Англичаните по една вистинска ...
| | веќе видена | слични

Направивме нешто извонредно, одушевени сме, изјави голманот Донарума, најдобриот играч на ЕП 2020, откако Италија за три години од пропуштено СП стигна до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Англија против Италија во финалето на ЕУРО 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: