Димитров: „Игранката“ со струјата ќе биде на наш грб


5 копии

Парламентарното мнозинство предводено од СДСМ вчера ги усвои измените и дополнувањата на Законот за додадена вредност, со што ДДВ за електрична енергија се ...
| | веќе видена | слични

Сметките за струја ќе останат исти, односно непроменети, но само неколку месеци, по што електричната енергија повторно ќе поскапи. Намалувањето на ДДВ-то од ...
| | веќе видена | слични

Усвоените измени и дополнувањата на законот за додадена вредност, со што ддв-то за електрична енергија се намалува од 18 на 5 отсто ќе спречи поскапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„СДСМ останува посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои обезбедуваат унапредување на животниот стандард. Парламентарното мнозинство предводено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) ја поздравува искажаната политичка волја со која се прифати и ...
| | веќе видена | слични

За оние ДОМ човек ќе чуе нешто само ако треснат некоја зелена (затоа ли се сметаат за зелена партија?). Лидерката им, вика дека струјата треба да биде скапа, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во 2020 и 2021 година континуирано зборувавме дека на овој договор ќе му следи Анекс или нов договор, каде јас ги гледам првите знаци дека тоа ќе се случи е ...
сите 697 | | | веќе видена

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО БИТОЛА Пожарот во „Жито Битола“ e ставен под контрола. Ангажирани се 27 пожарникари од битолската единица, а на помош пристигна и ...
сите 111 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 79 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска го посетија семејството Шишковски ...
сите 192 | | | веќе видена

Градоначалникот на Битола, Тони Коњановски вели дека двајца работници успеале да го напуштат објектот на „Жито Битола“, каде попладнево избувна голем пожар. ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: „Игранката“ со струјата ќе биде на наш грб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: