ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина


СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина. Предлог решението на СДСМ за намалување на ДДВ-то за ...
| | веќе видена | слични

За оние ДОМ човек ќе чуе нешто само ако треснат некоја зелена (затоа ли се сметаат за зелена партија?). Лидерката им, вика дека струјата треба да биде скапа, ...
| | веќе видена | слични

Еве накусо да ги објаснам фактите: 1. Јас гласав ЗА Законот, што значи ЗА намалување на цената на струјата! 2. Меѓусебните обвинувања и фалби меѓу позицијата и ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ги донесе измените на Законот за додадена вредност. Со ова, даночната стапка за прометот на електричната енергија кон домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДОМ и пратеничка Маја Морачанин, за собраниската реплика на денешната собраниска седница на чиј дневен ред беше Законот за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Мојата реплика за намалувањето на ДДВ на струјата очигледно предизвикала многу интерес во медиумите, секако извадена од контекст и дополнета со етикетирања, ...
| | веќе видена | слични

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, коалициски партнер на СДСМ, од собраниската говорница истакна дека струјата не треба да биде евтина, односно граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 978 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 462 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: