ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина


СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина. Предлог решението на СДСМ за намалување на ДДВ-то за ...
| | веќе видена | слични

За оние ДОМ човек ќе чуе нешто само ако треснат некоја зелена (затоа ли се сметаат за зелена партија?). Лидерката им, вика дека струјата треба да биде скапа, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Еве накусо да ги објаснам фактите: 1. Јас гласав ЗА Законот, што значи ЗА намалување на цената на струјата! 2. Меѓусебните обвинувања и фалби меѓу позицијата и ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска ги донесе измените на Законот за додадена вредност. Со ова, даночната стапка за прометот на електричната енергија кон домаќинствата се ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДОМ и пратеничка Маја Морачанин, за собраниската реплика на денешната собраниска седница на чиј дневен ред беше Законот за намалување на ...
| | веќе видена | слични

Мојата реплика за намалувањето на ДДВ на струјата очигледно предизвикала многу интерес во медиумите, секако извадена од контекст и дополнета со етикетирања, ...
| | веќе видена | слични

Маја Морачанин, претседателката на ДОМ, коалициски партнер на СДСМ, од собраниската говорница истакна дека струјата не треба да биде евтина, односно граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не политизира и да прифати намалување на ДДВ-то за струја од 18% на 5% да остане и во иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: