Романците се најсиромашни, а Данците најбогати во ЕУ

3 копии

Мислењата за иднината на македонските села се поделени. Граѓаните обично мигрираат од село во град, но иако во помал број сепак има и луѓе кои од урбана ...
| | веќе видена | слични

Поради пандемијата на коронавирусот, се зголеми бројот на граѓани кои сакаат да избегаат од урбаниот хаос, и да престојуваат во природа на чист воздух. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партиите на владејачката коалиција одговарија на повикот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, кој побара од нив да ги поддржат кандидатите на оваа партија во ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека Зоран Заев само ја повторува истата прес-конференција од лани кога, исто ...
сите 324 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски, оцени дека локалните избори од првиот круг се успешни. Тој изјави дека одекот на локалните ...
сите 447 | | | веќе видена

250 евра казна за возачот којшто го управуваше возилото во кое се возеше Максим Димитриевски,актуелен градоначалник на Куманово кој е во трка за уште еден ...
сите 224 | | | веќе видена

Плоштадот „Крушевска република“ ќе добие нов и модерен изглед, а со тоа граѓаните и туристите добиваат ново уредено катче. Ова го вети Кирил Пецаков, ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романците се најсиромашни, а Данците најбогати во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: