Историчарот Aтанасов за Резолуцијата: ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски е подеднакво дестабилизирачка како ВМРО-БНД на Каракачанов


„ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски, за жал, е подеднакво дестабилизирачка како и ВМРО-БНД на Красимир Каракачанов. Двете партии се огледала од двете страни на границата, ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Претседателот на Собранието Талат Џаферо денеска од собраниска говорница соопшти дека предложната Резолуција од ВМРО-ДПМНЕ за евроинтеграцискиот пат на земјата ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на ВМРО-ДПМНЕ денеска предложи до Собранието да се дополни дневниот ред на денешната седница со ставање на расправа на предложената резолуција за ...
| | веќе видена | слични

-Резолуцијата е примена во Собранието и е во изготвување да се распредели до сите пратеници. Согласно Деловникот, за актите за коишто не се распределени до ...
| | веќе видена | слични

Но наспроти дилемите дали истата ќе заврши во формалните процедури заради уставното име, и молкот од спикерот дали ќе ја прифати како уредна, тој денеска сепак ...
| | веќе видена | слични

Резолуцијата предложена од ВМРО-ДПМНЕ за евроинтеграцискиот пат на Македонија и за националните црвени линии е примена во Собранието и таа би можела да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 346 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 367 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 83 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Историчарот Aтанасов за Резолуцијата: ВМРО-ДПМНЕ на Мицкоски е подеднакво дестабилизирачка како ВМРО-БНД на Каракачанов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: