Спасовски во Делчево: Во НАТО влеговме како Македонци со македонски идентитет


- Го воспоставивме концептот едно општество за сите, и тука не мислиме на тоа кој на која вера или нација припаѓа, туку говориме за подеднаков пристап до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Решивме наместо да инвестираме во палми, во непродуктивни споменици кои блештат од корупција, да инвестираме во луѓето и нивните потреби. Покажавме дека може ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четири години, политиките што ги реализира СДСМ носат успеси и радости и на домашен и на меѓународен план, порача вечерва секретарот за меѓународна соработка ...
| | веќе видена | слични

- Пред четири години бевме изолирана држава која се плаши од своите соседи, држава која мислеше дека сите и се непријатели, држава која не веруваше во својата ...
| | веќе видена | слични

„Политиките што ги води СДСМ носат успеси и радост. Пред 4 години бевме изолирана држава која се плаши од соседите и мисли дека сите ѝ се непријатели, држава ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеничката на СДСМ Бети Рабаџиевска на граѓанската трибина под мотото „Најдоброто за нашата општина" во Ресен се осврна на сработеното во изминатите четири ...
| | веќе видена | слични

Нашата држава никогаш немала толку силно изразени поддршка и почит што ги добиваме како народ од целиот свет, како што имаме денеска, напиша Премиерот на ...
| | веќе видена | слични

Никогаш нашата земја немала толку силно изразена поддршка од целиот свет како што ја имаме денеска и почитта што ја добиваме како народ, истакна претседателот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 331 | | | веќе видена

Склучивме договор меѓу две земји-партнери, а не меѓу непријатели. Денеска страдаат Македонците. Бугарија е во ЕУ и НАТО. Тие страдаат од сопствената глупост, ...
сите 581 | | | веќе видена

Хрватската ракометна јавност е во шок по очајното издание на „коцкестите“ и убедливиот пораз од 26-32 на првиот дуел од главната фаза против Црна Гора. Овој ...
сите 527 | | | веќе видена

Младата девојка Викторија Н., која синоќа несреќно го загуби животот во ужасната сообраќајка кај Сити Мол, живеела во Радовиш со нејзините родители, а по ...
сите 63 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш предупреди дека ситуацијата во светот денеска е значително полоша отколку пред пет години, ...
сите 325 | | | веќе видена

МАКЕДОНСКО - БУГАРСКИТЕ ОДНОСИ ОСТАНУВААТ ВО ФОКУСОТ Доминантно разговаравме на кој начин да ја вратиме довербата, изјави премиерот Димитар Ковачевски во ...
сите 344 | | | веќе видена

Петков си замина, на Ковачевски му остана јаболкото. Бугарската новинарка Илијана Беновска на заедничката прес-конференција на премиерите на Македонија и ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски во Делчево: Во НАТО влеговме како Македонци со македонски идентитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: