Нуредини: Нема легализирање дивоградби на Шар Планина

3 копии

Од денеска граѓаните на Скопје ќе можат да го одложуваат амбалажниот отпад во новите вендинг машините, а за возврат ќе добиваат „зелени поени” за купување ...
| | веќе видена | слични

Дивата сеча на Шара годишно нанесува неколку милиони евра директна штета, а последиците врз природата се огромни, се зголемува ризикот од ерозија и лизгање на ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на МЖС најавува чување на националниот парк Шар Планина од страна на ренџери. Насер Нуредини нема да дозволи легализација на дивоградбите а како ...
| | веќе видена | слични

Нема да биде легализирана ниту една дивоградба на Шар Шланина. Нови мини хидроцентрали нема да има и се преговара за некои од сопствениците на концесиите за да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Час поскоро треба да се случат предвремени парламентарни избори. Ова парламентарно мнозинство и владата на ДУИ администрирана од Ковачески се одржува на ...
сите 721 | | | веќе видена

Македонија неславно го заврши настапот на европскиот шампионат, како дел од групата А во Дебрецин. Јасно беше дека групата е незгодна, со Данска и Словенија ...
сите 609 | | | веќе видена

Околу 255 илјади ученици наместо утре, во училишните клупи ќе се вратат на 1 февруари поради влошената епидемиoлошка состојба и проценката дека земјата се ...
сите 270 | | | веќе видена

За македонскиот јазик Петков вчера не сакаше да даде директен одговор на заедничката прес-конференција со Ковачевски за тоа на каков јазик се говори во Северна ...
сите 433 | | | веќе видена

Со церемонија во Министерството за одбрана, Славјанка Петровска ја презеде функцијата министерка за одбрана од досегашната министерка Радмила Шекеринска. ...
сите 193 | | | веќе видена

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 258 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуредини: Нема легализирање дивоградби на Шар Планина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: