Владата презентира мерки, а истовремено го исцицува народот со поскапувања, нови такси и даноци


Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи денеска во Владата ја промовираше бескаматната кредитна линија „Ковид 4“, во износ од десет милиони евра, ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Собранието денеска во рамки на продолжението на 45. седница треба да гласа по Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за додадена вредност, по ...
| | веќе видена | слични

Пратениците денеска во 13 часот треба да почнат со расправа за измените на Законот за Данокот на додадена вредност со кои Владата предложи намалување на овој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За нешто повеќе од една година власта предводена од Социјалдемократскиот сојуз и Зоран Заев, цената на електричната енергија ја зголемија за скоро 20%, ...
| | веќе видена | слични

Ако СДСМ остане глув на барањата на земјоделците ВМРО-ДПМНЕ по доаѓање на власт ќе ги исплати сите субвенции, ќе ја укине зелената такса и ќе ги ревидира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните ќе добијат повисоки сметки за струја заради неспособноста на ова владејачко мнозинство да менаџира соодветно со Собранието и да ги антиципира и ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски одговарајќи на новинарско прашање зошто се уште власта не го носи Законот за намалувањето на ДДВ на струјата, а веќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 540 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата презентира мерки, а истовремено го исцицува народот со поскапувања, нови такси и даноци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: