Пентагон откажа проект вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт“ склучен во време на Трамп

Пентагон го откажа проектот JEDI вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт” склучен во време на администрацијата на поранешниот претседател Доналд Трамп. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајкл Авенати, адвокатот кој стана светски познат застапувајќи ја порноглумицата Сторми Даниелс против Доналд Трамп, вчера беше осуден на 2,5 години затвор, за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најбогатиот човек во модерната историја на светот, Џеф Безос, стана уште побогат.Како што пренесуваат агенциите, акциите на „Амазон“ нагло скокнаа по веста ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 460 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 216 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 387 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 322 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 240 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пентагон откажа проект вреден 10 милијарди долари со „Мајкрософт“ склучен во време на Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: