Компактно снопче што тешко ќе биде прекршено


3 копии

„Заев не би бил Зоран доколку не ги менува ставовите и позициите“, вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски за дневникот на ТВ Сител, коментирајќи ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски во денешното издание на Дневникот на Сител телевизија посочи дека резолуцијата се црвените линии во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ нема да ја смени Резолуцијата за црвените линии на Македонија во преговорите за евроинтеграциите, најави денеска Тиммчо Муцунски. Ваква одлука ...
| | веќе видена | слични

Ваква одлука донело раководството на партијата на синоќешната седница на Извршниот комитет, по условот од премиерот Заев дека СДСМ ќе ја поддржи Резолуцијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дали пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ја предлагаат Резолуцијата за да се усвои или за да заглави во формални процедури заради нивниот лажен патриотизам?, реагираат ...
| | веќе видена | слични

На Република Македонија и треба единство, не разединување. ВМРО-ДПМНЕ понуди резолуција за единство, СДСМ бара причина за разединување, изјави пратеникот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 329 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 56 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 325 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Компактно снопче што тешко ќе биде прекршено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: