Еве зошто е добро да водите љубов со музика!

На светот постојат 4 типа на луѓе - оние кои сакаат кучиња, оние кои сакаат мачки, оние кои сакаат и мачки и кучиња и оние кои не сакаат ниту мачка ниту куче. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот интернет магазин „The Huffington Post“ спровел истражување помеѓу партнерите кои долги години биле во брак. На прашањето колку е важен сексот во ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека одредени потези и помагала кои ги користите можат да влијаат на задоволството и забавата во текот на водењето љубов. Иако поголемиот дел од нив ...
| | веќе видена | слични

Пред да сакате да бидете интимни со некој друг, фокусирајте се на интимноста со сами себе. Колку повеќе го запознавате вашето тело, толку посигурни ќе се ...
| | веќе видена | слични

Кондомите се 98 проценти ефикасни кога станува збор за заштита од сексуално преносливи болести. Кондомот е мерка на заштита за која не треба да се зборува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 366 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еве зошто е добро да водите љубов со музика!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: