Џамбаски: Во Македонија се кршат основите човекови права на Бугарите


„Без никаков сомнеж, еден од приоритетите на словенечкото претседателство на Советот на ЕУ ќе биде проширувањето на ЕУ на Западен Балкан. Оваа интеграција е ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска одржа вонреден тематски работен состанок со Амбасадорите акредитирани во земјите членки на ЕУ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерот на Косово, Албин Курти ќе се сретнат на 19 јули во Брисел во рамките на новата рунда од Дијалогот ...
| | веќе видена | слични

Следниот период, идните дипломатски делувања во однос на заокружувањето на нашето европско досие ќе бидат насочени кон искористување на можностите што ги нуди ...
| | веќе видена | слични

Искористувањето на можностите што ги нуди Словенечкото претседателство со ЕУ беше главна тема на работниот состанок на министерот за надворешни работи, Бујар ...
| | веќе видена | слични

Флоријан Бибер, професор на Универзитетот во Грац, вели дека ако утре се нормализираат односите меѓу Србија и Косово, тоа не би ја отворило вратата за членство ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 830 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 79 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 163 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена

Анкетите играат важна улога во изборните процеси, па така беше и на овие локални избори. Една работа како да станува пракса која не се поправа. Обично анкетите ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џамбаски: Во Македонија се кршат основите човекови права на Бугарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: