ВМРО-ДПМНЕ: Левица и Апасиев шират лажни вести, наместо да ужива во комодитетот на канцелариите, можеле да присуствуваат на седница на комисијата

Левица и Димитар Апасиев шират лажни вести во врска со поддршка на ВМРО-ДПМНЕ во врска со Законот со кој се предвидува склучување на стратешко партнерство за ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
3 копии

Заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на Буџетот во собраниската Комисија за финансирање и буџет. Продолжението е закажано за утре во 11 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот од амандманската расправа за ребалансот на буџетот, пратениците од Комисијата за финансирање и буџет расправаа за четири амандмани. Владејачкото ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Комисијата за финансирање и буџет денекса заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на буџетот. Пратениците утре ќе продолжат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјоделците и земјоделските субвенции ја вжештија собраниската дебата во Комисијата за финансирање и буџет каде на дневен ред е расправата по амандманите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 346 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 83 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Левица и Апасиев шират лажни вести, наместо да ужива во комодитетот на канцелариите, можеле да присуствуваат на седница на комисијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: