Продолжува амандманската расправа за законските измени за намалување на ддв-то за струјата

Во Собранието дебата за намалување на ддв за струјата. Власта предложи законски измени за намалување на данокот на 5 отсто, решение што ќе важи до среднината ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски одговарајќи на новинарско прашање зошто се уште власта не го носи Законот за намалувањето на ДДВ на струјата, а веќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Се поизвесно е дека новите фактури за јули кои треба да се испорачаат ќе бидат со новата цена, но без намалено ДДВ. Министерот за финансии Бесими посочи дека ...
| | веќе видена | слични

Се чека на Законодавниот дом да го аминува намаленото ДДВ од 18 на 5 проценти. Сепак за јули сметките за струја ќе бидат повисоки а првиот финансиер во ...
| | веќе видена | слични

Без намален ДДВ ќе треба ЕВН хоум да ги испорача јулските сметки за потрошена електрична енергија на граѓаните која впрочем од тој месец и поскапе. Владата ...
| | веќе видена | слични

Додека не се изласа законот со кој ДДВ ќе се намали од 18 на 5 проценти, актуелната законска стапка од 18 проценти ќе се пресметува во сметките за струја, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 573 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува амандманската расправа за законските измени за намалување на ддв-то за струјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: