Темата Македонија се врати во фокусот во последната недела од изборната кампања во Бугарија


Со документот подготвен од 7 професори се бара политичките партии кои учествуваат на изборите во Бугарија да потврдат дека нема да отстапат од своите позиции ...
| | веќе видена | слични

Немањето на стабилна политичка влада со јасен мандат и поцврсто парламентарно мнозинство, како што споменавме, не е добар индикатор за решавање на посложени ...
| | веќе видена | слични

Изборите во Бугарија повторно се со тесен резултат, „Има таков народ“ на Слави Трифонов е во мала предност. Но, самата ситуација навестува дека повторно ќе има ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев очекува формирање политичка влада во Софија заради, како што вели, потребите на бугарските граѓани, но и затоа што ние очекуваме исчекор ...
| | веќе видена | слични

 Но, според аналитичарите, исклучително се мали шансите за промена на ставот на Софија кон Скопје во однос на усвојувањето на нашата преговарачка рамка и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се согласувам дека прашањата треба да се решаваат билатерално во Скопје или Софија, рече денес премиерот Зоран Заев. Тој ја коментираше изјавата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Евентуална малцинска влада во Софија би била со краток здив и чекор кон нови предвремени избори, можеби во исто време со претседателските на есен. Во вакви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 219 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 241 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бугарскиот медиум 24 часа објави дека независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска нема бугарска лична карта. 24 часа пишува дека откако ...
сите 303 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пренесуваат дека имало жесток состанок во соблекувалната на Манчестер јунајтед, фудбалерите меѓусебно се обвинувале, а имало и многу ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Темата Македонија се врати во фокусот во последната недела од изборната кампања во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: