Бикот да не планира промени, Јарецот да очекува позитивни одлуки

Некои знаци не ги погледна среќата оваа година колку што очекуваа, но до крајот на годината тие сепак ќе имаат на што да се радуваат. Двата знака со најголеми ...
| | веќе видена | слични

Ви го претставуваме дневниот хороскоп за 13 јули, погледнете што ви предвидуваат ѕвездите за денес. Овен Ќе почувствувате дека љубовта ви станува рутина, па ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова лето ќе биде особено жешко за овие хороскопски знаци. Им се насмевнува нова љубов и многу страст. Овие хороскопски знаци ќе уживаат во овој лет повеќе од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОВЕН Денеска ви претстои мала нестабилност во вашата финансиска состојба. Бидете подготвени да се соочите рационално со оваа промена и да го дадете најдоброто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 505 | | | веќе видена

Кај Стојко Стојков од ОМО Илиден Пирин постои доза на оптимизам дека со текот на времето положбата на македонското малцинство во Бугарија ќе се подобри. Тој ...
сите 882 | | | веќе видена

Се гледа крајот на пандемијата, очекуваме мирна пролет, изјави во вечерашното гостување на ТВ Телма д-р Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија.Тој вели ...
сите 189 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

Во јуни 1914 година, европските пазари на акции и обврзници едвај реагираа на атентатот на надвојводата Франц Фердинанд, наследник на тронот на Австрија. Дури ...
сите 366 | | | веќе видена

Со конструкции за ЈП Градски Паркинг не може да се сокрие неспособноста на Арсовска, таа не знае да менаџира со парите на граѓаните, велат од СДСМ преку ...
сите 263 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба помеѓу граѓаните, затоа администраторот на владата водена од ДУИ, Ковачевски, бега од избори, велат од ВМРО-ДПМНЕ преку ...
сите 279 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бикот да не планира промени, Јарецот да очекува позитивни одлуки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: