Стоев: Краткиот пат кон ЕУ е билатералниот договор


Премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференција рече дека за владеачкото мнозинство е неприфатлива Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ поднесена во Собранието за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ за црвените линии во преговорите со Бугарија и покрај првичната најава дека е прифатлива и за владејачките СДСМ и ДУИ, сепак нема да ...
| | веќе видена | слични

„Ќе иницираме преку Европската вселенска агенција двајца бугарски астронаути, маж и жена, да заминат во вселената, а ќе направиме напори со нив да патува и ...
| | веќе видена | слични

Иако сите партии дадоа начелна поддршка за резолуцијата поднесена од ВМРО ДПМНЕ со која се исцртуваат црвените линиии за идентитетските прашања,пратениците се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Алијанса за Албанците: „За ‘црвените линии’ наспрема Бугарија да се расправа пошироко во Парламентот“ Опозициската Алијанса за Албанците смета дека е потребна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во денешното гостување во емисијата „Став“ на локалната ТВ Плус потенцираше дека ...
сите 173 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоев: Краткиот пат кон ЕУ е билатералниот договор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: