Телефонски разговор на Бенет со Путин, првпат откако стана премиер на Израел


Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска телефонски разговараше со рускиот претседател Владимир Путин, првпат откако положи заклетва на 13 јуни, јавија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Американскиот претседател Џо Бајден во петокот „го притиснал“ рускиот претседател Владимир Путин да стори нешто во врска со хакерските групи кои наводно од ...
| | веќе видена | слични

Бајден разговарал со претседателот Путин и за актуелните сајбер напади со барање откупнина од страна на криминалци со седиште во Русија, кои ги погодуваат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Џо Бајден, денеска побара од рускиот претседател Владимир Путин да преземе мерки за да се запрат групи од Русија кои вршат кибер напади ...
| | веќе видена | слични

Во текот на разговорот меѓу претседателот на САД Џо Бајден и претседателот на Русија Владимир Путин, пофалена е заедничката работа на нивните тимови по Самитот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Кичевската дијаспора ги повикува „сонародниците да гласаат за кандидатот Албанец“ во Кичево Обединетата кичевска дијаспора преку соопштение ги повика ...
сите 706 | | | веќе видена

Навиканти сме на променливите позиции на Зоран Заев во изминативе 52 месеца откако е претседател на владата, но и претходно откако е активен во политиката, ...
сите 214 | | | веќе видена

Државната изборна комисија конечно ја преброја излезноста на првиот круг од локалните избори 2021 година, што се одржаа во неделата. Се до вчера конечни ...
сите 517 | | | веќе видена

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска копретседаваше заедно со Михаела Матуела од ГД НЕАР надлежна за Северна ...
сите 125 | | | веќе видена

Десетина приговори на помалите партии за изборниот ден од првиот круг на локалните избори ги одби Државната изборна комисија. Големите партии ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ ...
сите 241 | | | веќе видена

Аријанит Хоџа од БЕСА, министер во владата, смета дека граѓаните од Тетово и Желино се желни за промена на градоначалничката структура во градот под Шара и се ...
сите 200 | | | веќе видена

Охрид, 22. октомври 2021 (ИНПРЕС) – „Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира. Со овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинение против 21-годишен гостиварец за кривично дело тешки дела против општата сигурност. На 1 мај минатата ...
сите 408 | | | веќе видена

Локалните избори се поизвесно ќе донесат ново парламентарно мнозинство.Иако Заев се обидува да создаде впечаток дека тенкото мнозинство кое го има власта е ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Телефонски разговор на Бенет со Путин, првпат откако стана премиер на Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: