ЛИСТА: Во 19 града нема заразени од коронавирус

Во последните 24 часа во Србија се регистрирани 118 нови случаи на Ковид-19, што е раст во споредба со претходното деноноќие, но и во споредба со деновите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Србија за коронавирус се тестирани 8.405 лица, а од нив 118 биле позитивни, а едно лице починало. Четири пациенти на респиратори, ...
| | веќе видена | слични
27 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.749 тестирани, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 415 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 281 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 182 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 325 | | | веќе видена

Начинот на кој владата ги замрзнува цените на производите не е како што треба. Одговорна влада прави поинаку. Се е покачено, има многу нешто важно што не го ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЛИСТА: Во 19 града нема заразени од коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: