СДСМ: Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ на ребалансот на Буџетот е блокада за повеќе пари за здравство, образование и социјална заштита


Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ на ребалансот на Буџетот е блокада за повеќе пари за здравство, образование и социјална заштита, реагира владејачкиот СДСМ.„ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
3 копии

Заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на Буџетот во собраниската Комисија за финансирање и буџет. Продолжението е закажано за утре во 11 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На почетокот од амандманската расправа за ребалансот на буџетот, пратениците од Комисијата за финансирање и буџет расправаа за четири амандмани. Владејачкото ...
| | веќе видена | слични

Во Собранието на Комисијата за финансирање и буџет денекса заврши првиот ден од амандманската расправа за ребалансот на буџетот. Пратениците утре ќе продолжат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјоделците и земјоделските субвенции ја вжештија собраниската дебата во Комисијата за финансирање и буџет каде на дневен ред е расправата по амандманите за ...
| | веќе видена | слични

Ребалансот на Буџетот за 2021 година е важна алка која придонесува кон враќање на претходните стапки на економски раст, на поголема поддршка за економијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 354 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Блокадата на ВМРО-ДПМНЕ на ребалансот на Буџетот е блокада за повеќе пари за здравство, образование и социјална заштита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: