Како да се задржи работното место? Наесен нов бран откази!


3 копии

Потребна е натамошна поддршка за домаќинствата и компаниите кои се најмногу погодени од пандемијата додека цврсто да се воспостави самоодржливо закрепнување. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска се одржа редовниот економски дијалог помеѓу ЕУ и земјите од Западен Балкан и Турција со кој се подготвува прилагодувањето на овие земји на европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Коста Петров, на покана на Израелската агенција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ве известуваме дека од денес, заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, задолжен за економски прашања, координација на економските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 9 минути Новата кредитна линија од 100 милиони евра од Европската инвестициска банка е насочена кон економско закрепнување на малите и ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути На илјадници вработени во текстилната индустрија во државава во текот на јули им се закануваат откази, а главната причина е драстично ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 103 компании од пристигнатите 700 апликации ќе бидат кофинансиски поддржани од Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) за да ги реализираат своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 509 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 205 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 281 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Двајца од вкупно седумте пациенти кои беа хоспитализирани во болницата „Пирогов“ ги очекуваме да пристигнат од Бугарија. Јас утрово разговарав со директорот на ...
сите 303 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се задржи работното место? Наесен нов бран откази!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: