Данска е најбогата земја во Европа

Новите податоци на „Евростат“ покажуваат голема доминација на жените на факултетите низ Европа. Според истражувањето спроведено од „Евростат“ , во 2020 година, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Данските домаќинства се најбогати во ЕУ, спрема анализа на податоци од централната банка на таа земја.Просечно семејство во оваа земја има 1,88 милиони дански ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно шест политички партии и една независна кандидатска листа имаат освоено советнички места во новиот Совет на Град Скопје, според резултатите објавени на ...
сите 376 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 387 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 120 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 181 | | | веќе видена

-До Општинската изборна комисија за вториот круг локални избори, во Кичево се доставени рекорден број барања на лица болни и изнемоштени кои побарале своето ...
сите 294 | | | веќе видена

– Независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, утрово се сретна со жителите од општина Аеродром. Разговараше со пазарџиите и потрошувачите на ...
сите 311 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена

Полицијата синоќа пронашла девет мигранти од Индија во оставено возило во близина на царинскиот терминал кај граничниот премин Богородица, а кое претходно не ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данска е најбогата земја во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: