Достижен ли е колективен имунитет до крајот на летото?

3 копии

Израел стана земјата која најбрзо спроведе масовна вакцинација против корона вирусот, а сега израелските власти планираат да пристапат кон вакцинирање со трета ...
| | веќе видена | слични

„Фајзер“ и „БиоНтек“ изјавија дека според досегашните податоци потребна е трета ревакцинација со нивната вакцина против КОВИД-19 за да се постигне поголема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за здравство на Тајланд денеска соопшти дека повеќе од 600 медицински работници кои примиле две дози кинеска вакцина Синовак (СВА.О) биле ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Израел денеска соопшти дека ќе почне да им нуди на возрасните со слаб имунолошки систем дополнителна доза вакцина против коронавирусот од Фајзер/Бионтек. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Израел ќе започне да им нуди на возрасните луѓе со слаб имунитет дополнителна доза на вакцина против коронавирус и тоа вакцините на компаниите „Фајзер и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради ширењето на делта варијантата на коронавирусот, бројот на заразени лица се зголемил во изминатите месеци од едноцифрен број на околу 450. Министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел ќе им понуди трета доза Фајзер на возрасните со слаб имунолошки систем, но можната трета доза сè уште се пресметува за сите, објави министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За заклучоците од четиричасовна средбата на Заев и Гаши вчера во Клубот на пратениците во Скопје беше информирано преку соопштение од Прес-службата на Владата, ...
сите 253 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 563 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 367 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Достижен ли е колективен имунитет до крајот на летото?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: