Кон: Со делта сојот НАЈМНОГУ СЕ ЗАРАЗУВААТ МЛАДИТЕ НЕВАКЦИНИРАНИ


8 копии

14 НОВОЗАРАЗЕНИ Е МНОГУ ЗА ВО НЕДЕЛА: Проф. Трајковски анализира-вирусот пак почнува да се шири, „виновна“ е делта варијантата Професорот од битолскиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска(недела)имавме двоцифрен број на нови случаи (13), што е многу како за во недела. Но, не се само дневните броеви на нови случаи и ефективниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако го очекувавме есенва, четвртиот бран на коронавирусот во Србија практички веќе е почнат, а прашање е само со колкав интензитет ќе биде и колку ќе трае, ...
| | веќе видена | слични

Четвртиот бран на корона вирусот кој се очекуваше наесен, според последните податоци, тој практично веќе е започнат и се поставува само прашањето колкав ќе ...
| | веќе видена | слични

Владата не смее да ја игнорира опасноста која ни се заканува како последица од делта сојот на КОВИД 19. Според она што до сега им е достапно на експертите како ...
| | веќе видена | слични

Започна да расте и стапката на позитивни тестови, при приближно константен дневен број на тестирања – јасен индикатор дека вирусот одново започнува да се шири, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 250 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кон: Со делта сојот НАЈМНОГУ СЕ ЗАРАЗУВААТ МЛАДИТЕ НЕВАКЦИНИРАНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: