„Бугарски патриоти“ за Македонија: Не можеме да дозволиме во ЕУ да влезе политички Франкештајн


Јулијан Ангелов, носител на листата на предизборната коалиција „Бугарски патриоти“ составена од десничарските партии ВМРО-БНД, Волја и НФСБ, ја нарече ...
| | веќе видена | слични

Загрепскиот професор Дејан Јовиќ вели дека е штета што ЕУ не им нуди членство на сите балкански земји во Унијата за со тоа да застане на страната на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Јанез Јанша јасно кажа дека проширувањето не е техничко прашање, туку е големо геостратешко прашање за ЕУ. Ако ЕУ не успее да се прошири на Западниот ...
| | веќе видена | слични

Mислам дека е португалскиот предлог е многу добар. Многу балансиран. Јас мислам дека се грижи за интересите на двете страни, вели словенечкиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични

Амбасадоре Предан, Словенија го презема претседавањето со ЕУ на 1 јули. Проширувањето, според најавите, ќе биде приоритет, а европска перспектива за граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Бугарската партија ВМРО-БНД објави предизборно видео пред коалицијата „Бугарски патриоти“, во кое ветува дека ќе го заштити бугарскиот идентитет. Сепак, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прашањето Скопје – Софија може да се реши само со трпелива и тивка дипломатија, во отворен дијалог на сите фактори Софија, Скопје, Брисел, Љубљана. Потоа важна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на ...
сите 288 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 353 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот предизборен митинг во Свети Николе упати повик до разочараните гласачи и тие кои досега ги ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 215 | | | веќе видена

Имавме визија да градиме соживот и еднаква грижа за секој граѓанин на државата не ги делиме граѓаните по ниту една основа, а Куманово е пример каде се гради ...
сите 416 | | | веќе видена

На фудбалското Светско првенство (СП) во 2022 година во Катар директно ќе се пласираат 10-те победници во квалификациските групи од Европа, а прва се пласира ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бугарски патриоти“ за Македонија: Не можеме да дозволиме во ЕУ да влезе политички Франкештајн

Од:
До кого (е-маил):
Порака: