Пораки од форумот: Договорот од Преспа е пример како треба да се решаваат конфликтите и проблемите


Договорот од Преспа е пример за тоа како треба да се решаваат конфликтите и проблемите, порачаа голем број европски дипломати и државници од регионот на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Јанез Јанша јасно кажа дека проширувањето не е техничко прашање, туку е големо геостратешко прашање за ЕУ. Ако ЕУ не успее да се прошири на Западниот ...
| | веќе видена | слични

Mислам дека е португалскиот предлог е многу добар. Многу балансиран. Јас мислам дека се грижи за интересите на двете страни, вели словенечкиот амбасадор во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Амбасадоре Предан, Словенија го презема претседавањето со ЕУ на 1 јули. Проширувањето, според најавите, ќе биде приоритет, а европска перспектива за граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

ЕУ мора да најде начин за интеграција на Западниот Балкан, што би претставувало географска и политичка консолидација на европскиот континент. Toj процес е од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во денешната Тема на денот во Дневникот на Сител Љубомир Јовески, државниот јавен обвинител рече дека целосно е завршено земањето на материјал од роднините на ...
сите 599 | | | веќе видена

Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
сите 174 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 164 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 462 | | | веќе видена

Бугарските медиуми доцна синоќа објавија дека е разоткриена мистеријата зошто има несовпаѓање меѓу списокот на повредени во несреќата во „Пирогов“ и списокот ...
сите 201 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пораки од форумот: Договорот од Преспа е пример како треба да се решаваат конфликтите и проблемите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: