„Макам транс“ за еколошката такса: Превозниците не се спремни одново да го носат целиот товар


Новaта еколошка такса пред сè се однесува на увозниците и производители на нафтени деривати која ќе ја плаќаат при спроведување на царинските процедури, преку ...
| | веќе видена | слични

Почнаа летните одмори и патувањата, а секое придвичување со ваиот автомобил значи и трошок за гориво. Според актуелниот ценовник во земјава литар еуросупер 95 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Макпетрол“ АД е компанија која во својот работен фокус постојано ги следи потребите на своите потрошувачи. Работејќи по највисоки стандарди кога станува збор ...
| | веќе видена | слични

Тоа што го видовме во ОКТА говори за сериозноста на бизнисот. Квалитетот, прецизноста и сигурноста ја стават компанијата на врвот на бизнисот со нафта и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По посетата на лабораторијата на Макпетрол минатата недела, претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески, со својот тим во работна ...
| | веќе видена | слични

Возач запира на бензинска да наполни гориво. – Ставете ми 95-ка за 500 денари. Вработениот на бензинската му вели: – Вие сте последниот кој ќе полни гориво по ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од прес конференција на лтернаива „Следејќи ги последните случувања во земјата, АлтернАтивА ја изразува својата длабока загриженост за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи денеска на својот фејсбук-профил објави дека се повлекува од координатор на пратеничката група на Алтернатива/ ...
сите 637 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Во последните 24 часа, регистрирани се 276 нови позитивни случаи на САРС КоВ-2од направени 2.720 тестирања, пријавени се вкупно 10 починати лица, пет во ...
сите 380 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 418 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 141 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Макам транс“ за еколошката такса: Превозниците не се спремни одново да го носат целиот товар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: