Петти ден по ред рекорден број на смртни случаи во Русија

8 копии

По четврти пат во рок од 10 дена, Русија регистрираше рекорден број жртви за еден ден. 752 лица починаа во текот на изминатиот ден, со што бројот на жртвите ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа 752 лица починаа од корона вирусот во Русија, што е најмногу од почетокот на пандемијата, соопшти денеска оперативниот штаб за борба ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Русија во саботката потврди 752 починати како последици поврзани со Covid-19, што досега е најголе број смртни исходи во еден ден од почетокот на пандемијата ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Седиштето надлежно за пандемијата објави денеска дека биле потврдени 25.082 нови заразени лица во изминатите 24 часа, од кои 5.694 во Москва. Така, бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доцна вчеравечер заврши средбата меѓу премиерот Зоран Заев и неговите помали коалициони партнери во Владата. „На Македонија во овој момент не ѝ се потребни ...
сите 588 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 148 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 296 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 617 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петти ден по ред рекорден број на смртни случаи во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: